Brankář Kopřiva se vrátil do Kladna, má za sebou první trénink

6. prosince 2007 v 21:36
Obrázek “http://hc-kladno.cz/images/multimedia/lores_59.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Kladenský odchovanec Miroslav Kopřiva se vrátil ze zámoří domů. Ani na začátku třetí sezóny v zámoří se neprosadil výrazněji v organizaci Minnesoty Wild a návrat do Kladna uvítal: "Jsem rád, že mi Kladno pomohlo. Situace nebyla jednoduchá," řekl čtyřiadvacetiletý gólman po svém návratu na mateřský led. V Kladně podepsal Kopřiva smlouvu na dva roky s následnou roční opcí.

Kopřiva odešel do zámoří v roce 2005, v posledních dvou sezónách se do NHL neprosadil. Krátce se postavil v roli dvojky na střídačku Wild, ale většinu času strávil na farmě v Houstonu. Letos nedostal šanci ani tam a působil v týmu Austin Ice Bats v nižší CHL. "Dodnes jsem to nepochopil, proč mi nedali šanci. V létě mi řekli, že se mnou počítají a pak během týdne podepsali další dva brankáře. Už v září jsem tam chtěl skončit, ale pak jsem si to ještě rozmyslel, avšak po dalším měsíci mi bylo jasné, že je to marné," smutně hodnotí nenaplněné zámořské ambice.

Urostlý gólman nicméně nelenil a vrátil se do Kladna rozchytaný. "Poslední zápas jsem chytal před týdnem za Austin," mohl hlásit kladenským trenérům ve čtvrtek dopoledne, kdy se poprvé převlékal v kladenské kabině. "Sice ještě nejsem úplně aklimatizovaný, ale jsem moc rád, že to klaplo a jsem zpátky. Musím Kladnu poděkovat, že mi pomohlo. Že jsem se mohl vrátit právě sem," liboval si účastník MS osmnáctiletých z před šesti let. Návrat do Kladna je pro něj tím nejlepším dárkem k 24. narozeninám, které oslavil včera. Naposledy chytal Kopřiva za Kladno v extralize v sezóně 2004/05, kdy nastoupil v deseti zápasech.
http://hc-kladno.cz/images/multimedia/hires_972.jpghttp://hc-kladno.cz/images/multimedia/hires_333.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama