Posila do útoku: přichází Jan Tomajko

4. října 2007 v 17:38 | www.hc-kladno.cz
Vedení HC GEUS OKNA Kladno zareagovalo na nepovedený start sezóny a nedlouho po letních změnách znovu posílilo kádr. Tříletou smlouvu podepsal v Kladně známý útočník, dvojnásobný mistr světa Jan TOMAJKO.

Hráč, který o sobě dal ve vrcholovém hokeji poprvé vědět jako jeden z hvězdné juniorské olomoucké trojice Broš - Kratěna - Tomajko, vkročil do extraligy dospělých ve Vsetíně, s nímž získal tři tituly mistra ligy. Pak přestoupil do Sparty, v jejímž kádru se také radoval z extraligového titulu. Poslední tři sezóny pak odehrál dnes 31-letý Tomajko v Liberci. Před touto sezónou zamířil do prvoligové Olomouce, kde už stačil nastoupit k sedmi zápasům s bilancí čtyři góly a šest přihrávek.

Jan Tomajko je také dvojnásobným mistrem světa z let 2000 a 2001. Ve finálovém utkání v roce 2000 proti Slovensku dal jeden z pěti českých gólů.

"Věříme, že nám velmi rychle pomůže v koncovce, kde se nám nedaří tak, jak bychom potřebovali," řekl po podpisu tříleté smlouvy s Tomajkem generální manažer HC GEUS OKNA Kladno Otakar Černý.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama