Geus okna a. s.: Podpořit Kladno bylo naší srdeční záležitostí

9. září 2007 v 11:28 | www.hc-kladno.cz
Obrázek “http://hc-kladno.cz/images/multimedia/lores_3648.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Kladenský hokej vstupuje do nové sezóny s novým generálním partnerem Geus okna a. s. Ta zatím fanouškům není ve spojení s hokejem příliš známá. Změnit se to v našem rozhovoru pokusil obchodní ředitel Petr Mašín, který fanouškům prozradil řadu zajímavých věcí. Třeba i to, proč se název firmy objevuje v názvu klubu, což řadě lidí věci neznalým přišlo ne úplně ideální.

Proč Vaše firma vstoupila do kladenského hokeje, co jí taková prezentace může přinést?
"Naše firma hledala příležitost, jak změnit svoje marketingové aktivity a právě spojení s "českým národním sportem" jí připadalo jako dobrá volba. Protože jsme firma s mnohaletou tradicí, ale stále hledající prostor k expanzi, očekáváme, že spojení dynamického sportu a úspěšné firmy přivede další nové potencionální zákazníky."

Proč jste si vybrali právě hokej a právě Kladno?
"Určitě mi dáte za pravdu, že hokej a fotbal jsou v Česku nejoblíbenější sporty. Nechtěli jsme být spojováni s fotbalem, který v uplynulých letech prošel mnoha aférami a na průhlednosti financování mu to nijak nepřidalo. Hokej si svojí solidnost i velmi dobré výsledky světové úrovně drží již mnoho let. Proto hokej…. Geus okna a.s. v Kladně mají historicky jednu z nejstarších poboček, a tak rozhodnutí podpořit Kladno, které je svou hokejovou tradicí vyhlášené, bylo i naší srdeční záležitostí."

Jak byste svoji firmu stručně fanouškům a tedy vašim potencionálním zákazníkům představil?
"Akciová společnost Geus okna vznikla před více než 15 lety. Za tuto dobu se z malého "eseróčka" stala velká stabilní firma s téměř 300 zaměstnanci, která patří ve výrobě oken mezi ty největší na trhu. Vyrábíme plastová i dřevěná okna a dveře, specializujeme se na okna se zvukovým útlumem a v poslední době jsme začali dodávat i repliky a kopie starých, památkově chráněných špaletových oken, která splňují ta nejpřísnější kriteria technická i estetická. Snažíme se jít s trendy doby, přizpůsobovat se trhu a především se orientovat na individuální potřeby zákazníka."

Jak vypadá taková spolupráce hokejového klubu s generálním partnerem? Jaké má kdo povinnosti?
"Povinnosti jsou jasně dány naším smluvním vztahem s vedením klubu. Ale velmi stručně řečeno, my platíme a klub nás reprezentuje reklamou a dalšími aktivitami."

Kolik peněz do hokeje na sezónu vkládáte?
"Částku, kterou na sezónu vkládáme do hokeje, ví jen pár lidí v klubu a několik manažerů v GEUSu. A tak to zůstane. Pro nás není rozhodně malá, ale věříme, že investice do kladenského hokeje bude partnerství, které přinese prospěch oběma stranám."

Do jaké míry ovlivňují výši vašeho finančního plnění výsledky "A" týmu v extralize. Budou znát na celkové výši hodně nebo ne?
"Znát samozřejmě budou, procentuálně jde o částku, která není ani pro klub bezvýznamná."

Jaké umístění Kladna v nadcházející sezóně by vás jako generálního partnera klubu uspokojilo?
"Samozřejmě co nejlepší, rádi bychom viděli Kladno do šestého místa po základní části. I firma Geus okna a.s. chce obstát v nemalé konkurenci a být v první desítce největších výrobců oken v ČR."

Jste generálním partnerem klubu, který nese jméno vaší firmy. Znamená to, že se nezaměřujete jenom na dospělý hokej, ale i mládežnický?
"To byla jedna ze základních úvah, když jsme o Kladně přemýšleli. Kladno má asi nejlepší líheň mladých talentů, děti i dorost k hokeji patří, protože z nich vyrůstají hvězdy, které náš hokej reprezentují po celém světě."

Bylo uvedení dvou slov GEUS OKNA do názvu klubu vaší podmínkou a zdá se vám to vhodné?
"Nedá se hovořit o podmínce. Naše jednání s vedením klubu byla od počátku přípravy naší spolupráce velmi přátelská a korektní. Je třeba si však otevřeně říci, že se obecně firmy stávají sponzory sportovních aktivit nejen z lásky ke sportu, ale i z důvodů svého zviditelnění. Obchodní značka Geus nemusí být veřejností, která se ve stavebnictví nepohybuje, spojována výhradně s okny. A Geus okna a.s. je zapsána v obchodním rejstříku, takže se chceme prezentovat naším oficiálním názvem."

Máte vy osobně a vaše firma se sponzorováním sportovního klubu nějaké zkušenosti?
"V globálním pohledu nemáme, naše zkušenosti jsou pouze se sponzoringem regionálního charakteru: basketbal, házená, karate, fotbal, sportovní létání…. V tomto rozsahu je to pro nás něco nového a doufáme, že toto rozhodnutí bylo správným krokem v nové vývojové etapě naší firmy. Těšíme se na setkání na hokeji a věříme, že Kladno i Geus budou vyhrávat."

Otázky za Geus okna a. s. zodpověděl ing. Petr Mašín. Jedenačtyřicetiletý obchodní ředitel řeší ve firmě problematiku obchodních záležitostí, marketingových aktivit, personalistiku, společně s majiteli i strategické záměry a plány celé společnosti. Sport je jeho velkou zálibou. Aktivně, ale rekreačně se věnuje vysokohorské turistice - ferraty, cyklistice, v zimě lyžuje a jezdí na snowboardu. Pasivně ho zajímají také motoristické sporty od rally po F1. A teď ještě daleko víc než jindy pochopitelně lední hokej.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Josef z Kladna Josef z Kladna | 11. září 2007 v 22:22 | Reagovat

Umístění do 6.místa po základní části prohlásit na začátku soutěže - to značí, že šéf z Geus okna toho ví o hokeji hodně málo. Chlape s tímto kádrem jsme zralí na sestup.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama