Drama v Plzni nakonec s bodem a zraněným Procházkou

Také ve druhém utkání na soupeřově ledě Kladno bodovalo. Z Plzně přivezlo bod po remíze 4:4, v nájezdech tentokrát neuspělo. Třikrát v utkání prohrávalo, ale 73 vteřin před koncem vedlo. To už nebyl na ledě Martin Procházka, který nedohrál kvůli zranění.

Lasselsberger Plzeň - HC GEUS OKNA Kladno 5:4 sn (1:0, 1:1, 2:3 - 0:0)

Góly a nahrávky: 5. Fabuš (Kracík), 38. Kracík (Fabuš), 49. Šindel (Fabuš), 60. Benák (Kracík), rozhodující nájezd Fabuš - 33. Horna (Tenkrát), 45. Kuchler (Šmach), 50. Martin Procházka (Patera), 59. Tenkrát.

Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:8, navíc Schnabel (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4096.

Plzeň: Málek - Jasečko, Nikolov, Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, od 21. navíc Dobrovolný - Důras, Vampola, Laš - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Dvořák, Šindel, Adamský - Fabuš, Kracík, Matějovský. Trenéři: Kučera a F. Černý.

Kladno: Orct - Ševc, Schnabel, Šmach, M. Štěpánek, Hájek, Nádašdi - Bělohlav, Patera, Martin Procházka - Čurilla, Gardoň, Tenkrát - Horna, Kalla, Kuchler - Rudovský, Kazatel, Diviš. Trenéři: Müller a Kasík.

Do zápasu vstoupila lépe domácí Plzeň. Dostala se do vedení už v 5. minutě a v dalším průběhu úvodní třetiny byla lepší. Další gól už ale nepřidala ani z přesilovek, i když jí sudí Šindler několikrát daroval početní výhody velmi ochotně.

Náš celek se zlepšil od druhé třetině a po Tenkrátově akci zaslouženě vyrovnal Horna. V té fázi bylo Kladno lepší, ale ani jeho hráči nedokázali i přes velmi dobré šance převahu vyjádřit druhým gólem. Naopak, podruhé šla na konci třetiny do vedení Plzeň, když po brejku vyřešil situaci dva na jednoho dobře Fabuš s Kracíkem.

Ve třetí třetině se hrálo podobně. Kladno podruhé zaslouženě vyrovnalo premiérovým gólem Kuchlera v sezóně, aby zanedlouho využil přesilovku Šindel a poslal domácí potřetí v utkání do vedení. To mělo ale jepičí život, za minutu ho uťala spolupráce dvojice Patera - Martin Procházka a bylo potřetí v zápase srovnáno. Deset minut před koncem zápasu to ale neznamenalo konečný stav. Závěr byl ještě hodně dramatický. V 59. minutě, když byl na trestné lavici Patera, se při signalizovaném vyloučení domácích prosadil pěknou individuální akcí Tenkrát a dostal poprvé v zápase kladenský celek do vedení. Plzeň tak mohla pokračovat v přesilovce a povedlo se jí půlminutu před koncem dotáhnout skóre po střele Benáka.

Po bezbrankovém prodloužení pak rozhodovaly nájezdy. Plzeňská trojice Šindel, Fabuš, Vlasák byla stoprocentní, stejně jako kladenský Kalla. Když neuspěl Tenkrát, patřil druhý bod domácím.