Petr Tenkrát už má jasno. Nejdřív Kladno, potom stěhování do Švédska

1. srpna 2007 v 14:32 | www.hokej.cz
Obrázek “http://www.hokej.cz/files/hraci/t/tenkrat_petr/tenkrat_petr2.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Dlouho čekal, jestli o jeho služby neprojeví zájem některý z klubů zámořské NHL. Český reprezentant Petr Tenkrát strávil minulý ročník v sestavě Bostonu a přál si, aby mohl u Bruins pokračovat. Případně se nebránil odchodu do jiného klubu. Aby měl určitou jistotu, v předstihu uzavřel kontrakt se švédským klubem Timra IK. To pro případ, že jednání za Atlantikem nepovedou k cíli. Jako konečný termín měl vicemistr stěta stanovený na 1. srpna. Nyní už má hráč původem z Děčína jasno. "Do 31. července jsem s nikým v NHL nepodepsal, dnes tedy vstoupila v platnost smlouva s Timrou," konstatuje Petr Tenkrát.
//<![CDATA[ //]]>
Švédský klub se na českého rychlíka těší. "Petr posílí naši ofenzivu, je dobře, že s ním můžeme počítat," libuje si sportovní šéf týmu z Timry Kent Norberg. Ale bývalý hráč Oulu, Hämeenlinny, Ilvesu Tampere či ruského Voskresensku nezamíří do Skandinávie hned. "Jsme domluveni s vedením Kladna, že začnu v naší extralize. V Kladně bych měl působit do 20. října, teprve pak odjedu do Švédska," říká Tenkrát.
Účastník letošního světového šampionátu v Rusku se zařadí do skupiny Čechů a Slováků, kteří zahájí švédské angažmí později vzhledem k tamním daňovým zákonům. Tenkrát se dosud chystal na nový ročník individuálně a vyčkával, zda se naskytne nějaká možnost v NHL. Nyní nejistota skončila. "Od pondělí trénuju s Kladnem, mezi klukama se cítím skvěle. Je to skutečně příjemná změna," pochvaluje si.
Ve středočeském klubu na sebe kdysi Tenkrát upozornil. Ale z Kladna odešel v roce 1999 do Finska a od té doby dres oblíbeného týmu neoblékl. Teď se vrací, aspoň měsíc bude válet nejvyšší soutěž s Paterou, Procházkou, Gardoněm a dalšími bývalými spoluhráči. "Byl jsem pryč osm let, což je hodně dlouhá doba. Když se naskytla možnost aspoň krátce zase obléci kladenský dres, s radostí jsem přijal," vzkazuje.
Tím, že má nyní jistotu angažmá v Timře a předtím v Kladně, může naplno rozjet přípravné zápasové období. "Budu hrát utkání Tipsport Cupu i jiné přátelské zápasy. Chystám se na ročník jako ostatní kluci z týmu," hlásí. V hlavě ještě občas převaluje zmařenou šanci na pokračování v NHL. "To víte, že mě to trošku mrzí. Chtěl jsem v zámoří zůstat, ale nedá se nic dělat," přidává.
Už od poloviny června věděl, že když nevyjde NHL, má otevřené dveře do Švédska. Tehdy se Tenkrát dohodl s Timrou. "Jednání řídil můj zástupce Jiří Hamal a odvedl skvělou práci. Dopředu jsme se připravili na možnost, že to v Americe nevyjde. Měl jsem klid," děkuje svému agentovi, jenž působí ve společnosti Global Management Group.
O švédském týmu z Timra si Tenkrát v předstihu zjišťoval informace. "Už na mistrovství světa jsem se bavil s Adamem Svobodou, který mi to doporučoval. Před časem tam chytal a byl spokojený," říká. V klubu působili mj. také Pavel Rosa nebo loni krátce Vladimír Machuilda. Český hokej před časem v Timra IK zastupovali například Robert Jindřich či Jan Němeček.
Tým má letos velké ambice a netají chuť atakovat přední příčky v elitserien. V klubu působí reprezentanti Backlund, Lindström, Hedström, také Dán Regin. Ovšem silnou enklávu tvoří Finové. Nový kouč Charles Berglund, mimochodem olympijský vítěz 1994 z Lillehammeru, může počítat s Pärssinenem, Koskinenem, Kokkem, Lotvonenem, Hahlem, Marttinenem.
Do týmu nedávno přišel rovněž útočník Mika Pyörälä, jehož Petr Tenkrát dobře zná. "Dva roky jsme spolu hráli v Oulu a moc nám to šlo. Udělali jsme titul, spolupráce byla s Mikou vynikající. Jsem moc rád, že v Timře bude. Mohli bychom na dřívější společné působení v Kärpätu navázat," uzavírá útočník, který v zámořské NHL postupně nastupoval za Anaheim, Nashville a Boston.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 utrška-velkej hockey fanda utrška-velkej hockey fanda | 7. srpna 2007 v 16:18 | Reagovat

Fakt pěknej blog....je to ten nejvymakanější blog co sem kdy viděl.hlavně když něco zkopíruješ tak napíšeš autora.....to se mi fakt líbí.Ale dej si pozor nnaký blogy o kladně kopírujou z tvejch stránek!!!

2 jakub vitman jakub vitman | E-mail | 12. května 2008 v 9:20 | Reagovat

čauky lidi je to muj strejdaaaaaaaaaaaaaaa petr tenkrat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama