Tomáš Knotek: Nechci odejít ve zlém

12. července 2007 v 10:04 | www.hc-kladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_3634.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Trenéři kladenského áčka se těšili, že pro dospělý hokej vyrostl další velký talent, který to chce mezi dospělými zkusit dřív než se vydá za velkou louži. Jenomže Tomáš KNOTEK si všechno rozmyslel a na konci června kývnul na nabídku Halifaxu. Od nové sezóny bude hrát v zámoří juniorskou soutěž. "Věřím, že jsou v Kladně naštvaní. Je pravda, že jsem slíbil, že tady zůstanu, ale to jsem nevěděl o nabídce, kterou z Halifaxu dostanu," omlouvá se s tím, že nechce z Kladna odejít ve zlém. Sedmnáctiletý talent odlétá do zámoří 15. července a bude hrát v jednom týmu s dalším exkladeňákem Jakubem Voráčkem.

Jak dlouho jsi se rozmýšlel, zda odejít do Kandy či zůstat v Kladně?
"Rozmýšlel jsem se dlouho, čekal jsem na nabídku od Kladna. Žádná ale nepřišla a tahle z Kanady byla velice zajímavá."

S Kladnem jsi byl ale domluvený a všechno nasvědčovalo tomu, že dostaneš už v sedmnácti letech šanci v extralize dospělých. To tě nelákalo?
"Hodně jsem váhal. Dlouho jsem nad tím dumal, co mám dělat. Nevím, co vlastně nakonec rozhodlo. Sázím na to, že tam budu víc na očích. Mým snem je dostat se do NHL. Na každý zápas juniorské soutěže tam chodí skauti NHL. Tady juniorská soutěž takovou úroveň nemá. Je pravda, že bych se možná dostal kladenského do áčka, ale hrál bych třeba čtvrtou lajnu a na ledě byl málokdy."

V sedmnácti letech se s tím snad dá počítat. Necítíš vůči klubu, kde jsi se hokej naučil, trochu podraz?
"Věřím, že jsou v Kladně naštvaní. Je pravda, že jsem slíbil, že tady zůstanu, ale to jsem nevěděl o nabídce, kterou z Halifaxu dostanu. Přišla asi za měsíc potom, co jsem řekl, že zůstanu v Kladně. A pak už jsem to tady nikomu nemohl říct, že jsem se s Halifaxem domluvil. Na juniorském draftu by si mě pak mohl vybrat někdo jiný. Tak jsem to tady řekl až teď na konci přípravy juniorským trenérům."

Byla by asi škoda odcházet v napjaté atmosféře. Určitě se budeš chtít na kladenský zimák vracet, nebo ne?
"Nechci odejít ve zlém, to určitě ne. Rozhodně nechci dělat problémy a rád tady podepíšu ještě teď smlouvu, aby za mě Kladno mohlo později dostat peníze. Vím dobře, že jsem se tady hokej naučil. Jsem Kladeňák a rád bych se sem někdy vrátil. I třeba v případě, pokud by se mi to tam nepovedlo. Pokud by tedy mělo Kladno zájem."

Odcházíš z české juniorské soutěže jako jeden z největších talentů. V čem musíš hlavně přidat, aby ses v zámoří neztratil?
"Určitě musím zesílit. To je hlavní, na čem budu letos pracovat. I v Halifaxu mi říkali, že by chtěli, abych měl svůj zvláštní trénink a v něm zapracoval hlavně na zesílení."

Dělal jsi pro to něco už teď v létě v Kladně?
"Chodil jsem k velmi dobrému kondičnímu trenérovi panu Dufkovi a ten mi hodně moc pomohl. Posiloval jsem u něj a postupně se naučil, jak a co cvičit. Poznal jsem to hlavně v nohou, že jsem zesílil."

S kým ses vlastně o odchodu nejvíc radil?
"Nejvíc jsem dal na tátu. On je můj největší trenér. Vždycky mi nejvíc radil a odmalička dám nejvíc na něj. A pak jsme se bavili s agentem panem Machalou. Ale nebylo to tak, že by mě do Kanady nutil."

A co Jakub Voráček, který hrál v Halifaxu už v minulé sezóně?
"Určitě je to pro mě důležité, že tam je. Známe se odmalička, hráli jsme spolu v dorostu. Je to super kluk, nemám s ním jediný problém, naopak."

Imponovalo ti i to, že byl Voráček na letošním draftu nejlépe postaveným Evropanem? Hrálo to při tvém rozhodování roli?
"Už na mistrovství světa mi říkal, že bych měl jít do Kanady. Tenkrát jsem mu odpověděl, že zůstanu v Kladně. To jsem ale netušil, že přijde taková nabídka od Halifaxu a že s ním budu v jednom týmu. Pak už mi Jakub nepřesvědčoval, jenom mi řekl, že mi ve všem pomůže, že nebude problém."

Jaké si dáváš naděje vzhledem k NHL, nebo aspoň farmářskému týmu dospělých?
"Prvořadé pro mě je, abych se dostal příští rok na draft. Ale nepočítám s tím, že pak bych se mohl hned někam dál posunout. Asi budu i pak v juniorské soutěži."

Co škola. Na sportovním gymnáziu v Kladně máš do maturity ještě hodně daleko? "Sportovní gymnázium jsem teď ve druháku na rok přerušil. Pak uvidím, co bude dál. Nechci školu nechat, někdy bych ji rád dodělal. Je jasné, že se nemusím prosadit, mohu se zranit nebo tak. Ale věřím si, že se prosadím. Proto do Kanady jdu už teď a škola počká."

Počká i reprezentace?
"Mrzí mě, že osmnáctka letos sestoupila. Teď o to víc, že asi pro skupinu B v nové sezóně k dispozici nebudu. Šance, že bych se odtamtud dostal, je minimální, protože béčkový šampionát začíná o dva týdny dřív než normální, v době, kdy v Kanadě vrcholí juniorská soutěž."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 L.Dzegr L.Dzegr | E-mail | 12. července 2007 v 10:59 | Reagovat

Udělala bych to,tak jak to chtějí kluby....mohli by ven až ve 20 letech!Splatili by aspoň svůj dluh klubu a nic jim neuteče.Když to bude takhle pokračovat,tak naše etraliga bude dost podřadná....ty nejlepší tu budou až když se vrátí z venku a ta mladá generace bude z okresních přeborů,nebo ti,co toho moc neumí a museli tady zůstat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama