První příprava vyšla

Kladenský celek hned v první přípravě naznačil, že by i v nadcházející sezóně mohl nabízet fanouškům podobně atraktivní hru, jakou předváděl po celý minulý rok. Proti Liberci dal pěkné góly, převáděl hezké kombinace, využil přesilovku po ťukesu prvního útoku, skóroval i v oslabení. První gól v dresu svého mateřského klubu vstřelil Zdeněk Nedvěd. V sestavě se objevili i útočníci Obdržálek a Bartošek, kteří jsou v Kladně na zkoušce.

HC Kladno - Bílí Tygři Liberec 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Góly: 11. M. Procházka (Ševc, Kalla), 15. Bělohlav (Patera, M. Procházka), 33. Nedvěd, 38. Frolík (Pavlas, Gardoň) - 9. Šachl (Žabka), 35. Klimenta (Víšek), 56. Šachl (Kašpařík).

Rozhodčí: Bolina. Vyloučení: 8:8 + Ševc a Derner 5 min. + do konce utkání, využití: 1:1, oslabení: 0:1. Diváků: 100.

Kladno: Orct (41. Lev) - Ševc, Evan, Pavlas, Štěpánek, L. Procházka, Nádašdi, Trončínský, Růžička - Bělohlav (30. Rudovský), Patera (30. Čurilla), M. Procházka (30. Diviš) - Nedvěd, Gardoň, Frolík - Horna, Kalla, Kuchler (30. Bláha) - Obdržálek, Kazatel, Bartoška. Trenéři Müller a Kasík.

Liberec: Fikrt - Žabka, Zíb, Krstev, Rýgl, Holub, Kočí, Derner, Hrach - Novák, Kašpařík, Šachl - Víšek, Plodek, Klimenta - S. Procházka, Dušek, Hruška - Jech, Vantuch, Špaček. Trenéři Gregor a Čermák.

Kladno bylo útočnějším týmem, častěji se hrálo před libereckou brankou. Do vedení šli ale hosté, když dokázali využít první přesilovku. To Žabkovu střelu od modré šikovně tečoval před Orctem Šachl. Kladno odpovědělo podobně za dvě minuty, když po spolupráci Kally a Ševce využil přesilovou hru Martin Procházka. Nejúdernější kladenská formace se pak prosadila gólově i při plném počtu hráčů na ledě. Patera s Martinem Procházkou asistovali u gólu Radka Bělohlava.

Ve druhé třetině se domácí prosadili i ve vlastním oslabení. Do úniku se dostal Zdeněk Nedvěd a hned svůj první zápas za Kladno ozdobil bezchybným zakončením. Liberec vzápětí odpověděl Klimentovým gólem. V poslední minutě druhého dějství předvedla druhá kladenská řada velmi pohlednou akci, na jejímž konci bylo další pohotové zakončení, tentokrát bekhendový gól Martina Frolíka.

Ve třetí části už bylo k vidění méně pohledných akcí. Fanoušky tak zaujala především bitka obránců Ševce a Dernera, po které pro oba aktéry zápas předčasně skončil. Pět minut před koncem zápasu snížil poměrně lacině z křídla svým druhým gólem v zápase Šachl.

Trenér Zdeněk Müller k utkání řekl: "Hrálo se důrazně. Na to, že to byl první zápas to bylo docela s nasazením. Hráli jsme dobře dopředu, předvedli jsme solidní akce. Trochu jsme měli problémy v obranné třetině, kde má Liberec důrazné útočníky, chodí dobře do těla a to nám trošku dělalo potíže, občas jsme se dostali pod tlak. Výsledek není v této fázi přípravy důležitý, ale s výkonem jsme celkem spokojeni. Nikdo se nezranil. Příležitost dostali všichni hráči, první pětka hrála jen polovinu zápasu. Nováčky nechceme hned po prvním zápase hodnotit. Dáme jim šanci ještě příští týden."

Další přípravný zápas sehraje Kladno také v domácím prostředí. V úterý 31. 7. přivítá v 17.30 Beroun.