Zeman: Nebudeme hlídat jenom Dopitu

22. února 2007 v 16:49 | www.hcrabatkladno.cz
Zeman_Jiří
Nejenom na Jiřího Dopitu, hlavní osobnost znojemských Orlů, se připravují kladenští obránci. Jiří ZEMAN považuje za klíčové první dva domácí zápasy a věří, že kladenští fanoušci pomohou týmu i v dalších duelech ve Znojmě.

Když bylo v úterý večer jasné, že Kladno si to rozdá v předkole play-off se Znojmem, rozjeli se debaty o tom, jak přijatelní pro RABAT Orli jsou. "Bavili jsme se o tom, ale je to asi jedno. Možná, že Znojmo je pro nás o malinko přijatelnější soupeř než Třinec, ale moc rozdílů není. Ani v cestování, stejně musíme na Moravu, takže je to úplně jedno," zhodnotil nastalý fakt nedávno pětadvacetiletý Zeman, který patří v kabině mezi starousedlíky. Bez přestávky je v kladenském "A" týmu od sezóny 1999/2000, tedy osmou sezónu. A zahrál si často i proti Jiřímu Dopitovi, hlavní postavě soupeřovy sestavy. "Je to výborný hráč. Navíc vždycky se mu v play-off daří. Je jasné, že si musíme na tyhle osobnosti dát pozor. Mají tam i další výborné útočníky. Mně osobně se hraje špatně třeba na Pláška."

Pokud bude Dopita na ledě, žádné zvláštní úkoly Zeman jako obránce neočekává. "Nějak speciálně si všímat Dopity nebo někoho jiného, to asi nebudeme. Musíme hrát to, co si řekneme ráno na poradě. Plnit pokyny, ať je tam Dopita nebo ne. I když víme o jeho přednostech. O to víc musíme do hry dát," nabádal Zeman. A vychází i ze zkušenosti dva roky staré. Tehdy hrálo Kladno v play-off proti Pardubicím, které vedl k titulu právě Dopita. "Pamatuji si na ty zápasy, ale teď to bude jiné. Pardubice a Znojmo jsou jiná mužstva, i když Dopitova role v nich je podobná."

Zemana potěšilo, že se v posledních zápasech základní části zlepšila hra kladenského mužstva směrem dozadu a hned to bylo znát i na počtu inkasovaných gólů. Na Slavii dva, s Budějovicemi jeden. "Určitě je to pozitivní, že jsme dokázali hrát právě takhle. Především proti Budějovicím si cením toho, že se soupeř nedostal ani jednou do přečíslení, nebyla tam jediná situace dva na jednoho nebo tři na dva. Výborně nám totiž pomáhali útočníci, že vždycky ty třetí hráče dobruslili a nastala tak pokaždé rovnovážná situace," pochvaloval si. A tušil, že obranná hra bude v play-off rozhodovat. "Asi nebude padat moc gólů, bude se hrát častěji třeba 2:1 nebo tak. Bránit se bude hodně."

Se Znojmem nemá Kladno letos dobrou bilanci. Dokázalo ho porazit pouze jedinkrát v prvním domácím zápase vysoko 7:1, druhý domácí duel ztratilo neuvěřitelně, když gólem v poslední vteřině podlehlo 4:5. Na znojemském ledě vydolovalo pouze jeden bod za porážku 3:4 po samostatných nájezdech. Stejným poměrem, ale v normální hrací době, porazilo Znojmo Kladno v prvním letošním zápase. Na domácím ledě získali Orli v šestadvaceti utkáních základní části o dva body méně než Kladno. "Je rozdíl hrát doma a ve Znojmě. Proto je pro nás velmi důležité zvládnout oba domácí zápasy. Abychom tam mohli jet pro postupové vítězství." Ať už zápasy v Kladně dopadnou jakkoli, ve Znojmě budou potřebovat Zeman a spol. také kladenské fanoušky. "Je tam menší stadion. Fanoušci jsou blíž k ledu a pro domácí je tam dobrá atmosféra. Věřím tomu, že nás tam ale také přijedou podpořit kladenští fanoušci."

Zemanovi se líbilo, jakou atmosféru dokázali vytvořit v posledních pěti kolech. "Zdálo se mi, že fandili, i když se nám třeba nedařilo. Určitě teď byli skvělí. Fandili třeba i za stavu 0:0 a přitom nebyli slyšet ti, co nám chodí hlavně nadávat. Ale možná to bylo i tím, že bylo lidí víc. Nevím. Ale chci věřit tomu, že nám chtěli pomoc, což se jim povedlo," říká Jiří Zeman.
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/galerie.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama