Zdeněk Orct: Play-off nerozhodují jenom brankáři

24. února 2007 v 15:30 | www.hcrabatkladno.cz
Orct_Zdeněk
Stejně jako před dvěma lety při poslední účasti v play-off bude i letos Kladno hodně spoléhat na brankáře Zdeňka ORCTA. Čtvrtfinále 2005 se mu povedlo a Kladno tehdy málem vyřadilo favorizované Pardubice. Zkušený gólman ale nechce strhávat pozornost jen na souboj Orct - Trvaj.

Jaký je pro tebe Znojmo soupeř?
"Určitě velmi zodpovědný s výborným gólmanem, který hraje velmi dobře dozadu, z tohoto pohledu je hodně nepříjemný. Řekl bych ale, že jsme s ním letos sehráli trošku smolné zápasy. Šance na postup jsou naprosto vyrovnané."

Jaké má Znojmo střelce?
"Během sezóny mančaft dost obměnili. Mají samozřejmě klíčového Dopitu, ale jejich přednost vidím momentálně v něčem jiném, jak už jsem naznačil. Nepříjemný je v poslední době Padělek, ale pro mě je vlastně nepříjemný každý hráč, který na mě vystřelí."

Jak velká je pro Kladno výhoda domácího prostředí?
"Určitě je pro nás domácí prostředí výhodou, to je vidět na průběhu celé sezóny. Doma jsme prostě schopni podat daleko lepší výkon než venku, to je jasné."

Jak se hraje ve Znojmě?
"Musím říci, že jsme tam odehráli v letošní sezóně dva velmi dobré zápasy. Jeden jsme prohráli o gól a druhý v prodloužení a oba dva byly výborné. Šanci tam určitě máme."

Říká se, že play-off rozhodují brankáři. A trenéři si pochvalují, že máš výbornou formu ...
"Je to ohraná písnička, že play-off rozhodují brankáři. Řekl bych, že play-off rozhodují hrozně malé chyby nebo vůbec chyby. Kdo jich udělá víc, tak nepostoupí. A jestli je udělá obránce, útočník nebo brankář, je jedno. Play-off je o tom, že tým musí hrát abnormálně zodpovědně. Až když je schopen dodržet určenou taktiku, může uspět. To samozřejmě začíná od gólmana, ale končí to posledním útočníkem. Nerozhoduje gólman, ale celé mužstvo."

Jde také o to, jak který brankář unese vypjaté zápasy psychicky?
"Je to možné. Ale zase je to o psychice celého mančaftu. Nemám rád tohle rozdělování, že gólman rozhoduje a podobně. To by pak play-off mohli hrát jenom gólmani. Je to o zodpovědnosti celého týmu."

Kladno ale na tebe bude spoléhat. Zvlášť, když jsi v posledních dvou zápasech ukázal výbornou formu?
"To jsou dva zápasy. Základní část letošní sezóny bych ve své kariéře přiřadil k těm výkonnostně horším. Snad ji vylepším v play-off, protože celá sezóna se posuzuje hlavně podle play-off."

A máš formu?
"Cítím se normálně, v pohodě. Ale velkou roli hraje také štěstí. I to je potřeba k tomu, abychom uspěli."

Poslední play-off před dvěma lety proti Pardubicím se ti docela povedlo?
"Od té doby, co jsem hrál baráž, beru play-off jako něco hezkého navíc. Nemůže mě nijak zvlášť rozhodit. Nestresuje mě, chci si ho užít. I proto, že se blížím na konec kariéry. I když doufám, že nějaké to play-off mám ještě před sebou."

Ve srovnání s baráží je play-off balzámem na nervy?
"To stoprocentně."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama