Přivezli ze Vsetína play-off? Jisté ještě není!

19. února 2007 v 19:42 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_2516.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Vítězstvím 6:2 ve Vsetíně udělalo naše mužstvo rázný krok k postupu do play-off, avšak jistotu ještě nemá. Ve zbývajících třech kolech má rozhodně o co hrát: stále má šanci umístit se i mezi nejlepšími šesti týmy a zajistit si tak přímý postup do čtvrtfinále play-off. Pavel Patera a Martin Procházka navíc sahají po triumfu v bodování, respektive mezi střelci celé soutěže.

Aby se Kladno dostalo z osmé na šestou příčku, muselo by bodovat nejen v domácí duelu s Libercem, ale klíčový by pak byl nedělní duel na Slavii. Pokud bude bodový rozdíl mezi oběma týmy minimální, odehraje se v Sazka Aréně přímý souboj o šestou pozici. Ve hře jsou přitom také Karlovy Vary.
Zbývající zápasy konkurentů v boji o šestku:
Slavia (6. místo, 78 bodů): v Pardubicích, doma s Kladnem, ve Vítkovicích
Karlovy Vary (7. místo, 77 bodů): v Plzni, v Třinci, doma se Znojmem
Kladno (8. místo, 75 bodů): doma Liberec, na Slavii, doma s Českými Budějovicemi

Hlavním úkolem kladenského RABATU je ale udržet pozici v desítce a dostat se do předkola play-off. To se zdá být po vítězství ve Vsetíně velice blízko, i když stoprocentní jistotu ještě naše mužstvo nemá. Současných 75 bodů totiž ještě nemusí na desítku stačit.
Zbývající zápasy konkurentů v boji o desítku:
Kladno (8. místo, 75 bodů): doma Liberec, na Slavii, doma České Budějovice
Litvínov (9. místo, 71 bodů): doma Znojmo, doma Vítkovice, v Pardubicích
Třinec (10. místo, 71 bodů): ve Zlíně, doma s K. Vary, na Spartě
Znojmo (11. místo, 70 bodů): v Litvínově, doma s Pardubicemi, v K. Varech
Vítkovice (12. místo, 69 bodů): ve Vsetíně, v Litvínově, doma se Slavií

Kladenský kapitán Pavel Patera ztrácí v tabulce produktivity na sparťana Hlinky jediný bod. Je nevýhodou je také to, že není zcela fit a až do neděle bude ještě léčit angínu. Nebude proto na ledě tak často, jako jindy. Jak už ale během sezóny mnohokrát naznačil, vítězství v produktivitě pro něj není prioritou. "Rozhodně ne. Zajímá mě, abychom s Kladnem nechyběli v play-off. A tím, že zrušili druhé asistence, mě soutěž v produktivitě přestala zajímat. Je nespravedlivá," netajil se Patera.

Jeho parťák z útoku Martin Procházka vede tabulku střelců o gól před pardubickým Sýkorou. A kdyby se mu výrazně zadařilo, mohl by být také on ještě ve hře o nejproduktivnějšího hráče soutěže. Na Pateru ztrácí tři a na Hlinku čtyři body. Také Procházka ale dal jasně najevo, že se rozhodně nebude za titulem krále střelců honit za každou cenu. "Ne, že by mě to nezajímalo, ale důležitější je výsledek mužstva. Ať dá góly kdokoli, hlavně, aby nám pomohly do play-off," opakoval v průběhu sezóny také několikrát Martin Procházka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama