Martin Frolík hlásí návrat

14. února 2007 v 19:50 | www.hcrabatkladno.cz

V sobotu oslavil pětadvacáté narozeniny a očekávaným dárkem by pro něj měl být návrat do kladenské sestavy. Útočník MARTIN FROLÍK vyléčil zlomeninu zápěstí a těší se, že pomůže Kladnu v posledních čtyřech zápasech základní části soutěže k postupu do play-off.

Poprvé to bude ve středu na ledě beznadějně posledního týmu extraligy. Ve Vsetíně se ale Kladnu nehraje dobře a postavení soupeře na tom nic nemění, ví dobře Frolík. "Chtělo by to tam vyhrát, ale je pravda, že se nám na Vsetín nehraje dobře a to ani doma," připomněl třeba poslední vzájemný souboj na kladenském ledě. "Myslím ale, že u nich by se nám mohlo hrát lépe, protože snad nebudou tak urputně bránit jako tady. Budou muset hru víc otevřít. Nesmíme dostat brzo gól. A pak snad využijeme nějaký brejk do jejich otevřené obrany nebo proměníme přesilovku," doufá Frolík a počítá s tím, že se ve Vsetíně postaví společně s Divišem a Čurillou do čtvrtého kladenského útoku.

Frolík nehrál celou čtvrtinu soutěže, zranil se 27. prosince v zápase 35. kola v Třinci. Půldruhého měsíce nuceného odpočinku ale snad nebude při návratu znát. "Zranění ještě cítím, ale dá se to vydržet. Snad to bude dobré. Naštěstí teď byla reprezentační přestávka, tak jsem něco dohnal. Ještě to není optimální jako to bylo. Ale těžko odhadovat, uvidíme v zápase, jak na tom doopravdy po takové pauze jsem."

V tréninku tedy ještě nedávnou zlomeninu "navikulárky" cítí a v zápase to nebude jiné. "Nejvíc mě to limituje při střelbě. Pořád ještě nemohu vystřelit z voleje nebo golfem. Ale k tomu se v zápase dostanu málokdy, jestli jednou, dvakrát. Golfem nestřílím skoro vůbec, takže to zase takové omezení nebude," konkretizuje. A přiznává, že úplně bez obav do prvních zápasů nepůjde. Přece jenom by nerad znovu do sádry. "Možná mám trochu obavu při soubojích, abych nedostal sekeru. Aby se mi zranění neobnovilo, protože za poslední týden se ruka výrazně zlepšila. Doufám, že to vydrží."

Že by ale byla jeho zahojená ruka snadným terčem pro protihráče, to si Frolík nemyslí. "Snad ne. Předtím jsem do toho místa sekeru nikdy nedostal. Ruku jsem si zlomil při pádu na led. Musela by to být velká rána přesně do toho místa." Žádná speciální dlaha nebo jiná pomůcka levé zápěstí Frolíkovy ruky zdobit nebude. "Uvažoval jsem o tom, ale nakonec jsem to zavrhnul. Moc mě to omezuje. Zkoušel jsem ruku i zatejpovat, ale byla dřevěná a utíkaly mi všechny puky. Musím to risknout bez toho," hlásí kladenský navrátilec Martin Frolík.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama