Ztratili jsme nejen body, ale i pohodu

Zatímco na začátku nového roku vládla v kladenské kabině pohoda podpořená povedenými zápasy se Slavií a v Litvínově, po utkání se Znojmem je všechno jinak. Nepodařený výkon korunovala poslední vteřina duelu, v níž dostalo Kladno pátý gól a ztratilo i do té doby vydřený bod.

Svěřenci trenérů Müllera a Kasíka dokázali čtyřikrát srovnat znojemské vedení a to i v kritickém okamžiku tři minuty před koncem, kdy dostal Orli počtvrté do vedení Haman. Jenomže po Procházkově gólu na 4:4 se kladenští nechali nepochopitelně zatlačit před Orcta a v poslední minutě nedokázali vyhodit kotouč z obranného pásma. "Předvedli jsme tam několik hrubých chyb v obraně za sebou, nepochopitelné," kroutil hlavou trenér Zdeněk Müller. A v poslední vteřině propasíroval kotouč do kladenské branky Padělek. Znojmo se tak radovalo ze tří velmi důležitých bodů v utkání, ve kterém si to snad ani pořádně nezasloužilo. I znojemský trenér Miloš Hořava po utkání sympaticky přiznal, že aspoň nerozhodný výsledek by zápasu slušel víc. "Kladno bylo snad padesát minut jasně lepší. Ale nevyužilo šance a my naopak vytěžili z minima maximum.

Kladenský celek dostal jako už několikrát v minulých letech do úzkých muž, který se v Kladně hokejovému řemeslu vyučil. Brankář Jaroslav Kameš. Jeho nasazení do zápasu bylo hodně nečekané. "Nebyl to žádný tah. Trvaj byl trochu nachlazený, proto šel do branky Kameš. A chytal výborně, mužstvo vyloženě podržel," řekl k tomu znojemský trenér Hořava, další z kladenské hokejové školy.

Největší kladenská zbraň tentokrát selhala, přesilovky domácím nešly. Tedy, co se týká produktivity. Šancí v nich totiž mělo Kladno dost. Hráčům po utkání pochopitelně do řeči nebylo, zklamání prožívali obrovské. "To je snad ještě horší než po zápase na Slavii," soukal ze sebe Marek Čurilla. "K tomu se nedá ani nic říct. Jsem strašně naštvaný," doplnil Jaroslav Kalla. Radost z jedné z nejpohlednějších akcí zápasu neměl ani její autor Vítězslav Bílek. "Co je nám platná," netěšil ho slalom přes tři protihráče zakončený úspěšně pod horní tyčku.

Nezbývá, než zkusit překvapit v pátek v Pardubicích. A to bude hodně těžké.