Tomáš Horna: Klíčem budou Vítkovice

20. ledna 2007 v 12:54 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_2751.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Napětí po nevydařeném zápase se Znojmem v kladenské kabině opadlo. Všichni už se soustředí na další zápasy. A jak říká útočník Tomáš HORNA, klíčový bude zejména ten nedělní doma s Vítkovicemi. "V Pardubicích můžeme jenom překvapit, ale proti Vítkovicím si nesmíme zaváhání dovolit."

Nálada po porážce se Znojmem nebyla nejlepší. Zlepšila se?
"Druhý den po utkání jsme si k tomu řekli, co bylo potřeba a určitě jsme se na sebe nesmáli. Ve čtvrtek už to bylo lepší. Ale je jasné, že jsme pořád naštvaní. Hlavně proto, že jsme nedokázali potvrdit body z Litvínova."

Nezvládnutý závěr zápasu, to není pro Kladno novinka.Co s tím?
"Hlavně jsme si řekli, že není možné, aby se něco podobného opakovalo. Ale proč se nám to stává, těžko říct. Možná máme v podvědomí strach o výsledek. Nevím. V každém případě je to hrozná škoda. Vždyť jsme se takhle připravili tak o osm bodů! Kde jsme mohli být?! Ale je těžké takhle o tom mluvit, realita je taková, jaká je."

Hlavně jste si zkomplikovali cestu do play-off ...
"Situace je pořád otevřená, máme ještě šest domácích zápasů, v nich musíme bodovat. Ale jak jsem říkal, je obrovská škoda, že jsme nepotvrdili výhru z Litvínova. Po prohře se Znojmem je to, jako kdyby se v Litvínově ani nehrálo. Klíčový podle mě bude zápas s Vítkovicemi. V něm se může o mnohém rozhodnout."

Jakým soupeřem jsou pro Kladno Vítkovice?
"V Ostravě jsou nepříjemné, ale tady v Kladně se mně osobně proti nim hraje mnohem lépe. Snaží se útočit, většinou padá dost gólů, jsou to s nimi zápasy dobré i pro diváky."

Ten nedělní můžeme přirovnat k zápasům o všechno. Bude opravdu hodně důležitý. Sedí takové zápasy Kladnu?
"Spíš bych řekl, že hrajeme takové zápasy většinou dobře. Ale sportovní štěstí v nich rozhoduje možná víc než jindy. To jsme neměli třeba v tom úplně nejdůležitějším před pěti lety, kdy jsme hráli s Litvínovem o udržení. Tenkrát jsme byli jasně lepší, měli mnoho šancí, ale gól ne a ne dát. A nakonec jsme prohráli a sestoupili. Tyhle důležité zápasy nás vždycky ohromně namotivují, každý do nich dá úplně všechno. Chce to mít i to štěstí. To nám chybělo i naposledy doma proti Znojmu, které se padesát minut jenom bránilo."

V několika zápasech jste dostali také rychlé góly v úvodu. Ať už třeba se Znojmem nebo s Plzní. Trenér Müller řekl, že potíž je ve slabší koncentraci?
"Asi to tak bude. Ale řekl bych, že se s tím potýká víc mužstev. My jsme takové góly nejenom dostali, ale také dali. Padá jich v soutěži víc. A koncentrace je věc každého jednotlivě, každý se musí připravit sám. Každému vyhovuje něco jiného, má jiné zvyky a rituály."

Jaké jsou ty tvoje?
"Než jdu na led, chodím se rozhýbat. Buď do posilovny, kde se protahuji anebo se jdu proběhnout na tribunu, dám si třeba schody, aby se svaly zahřály. Před zápasem na ledě se snažím plně koncentrovat. A nemyslím přitom na soupeře, ale sám na sebe, na svoji hru. Proti komu zrovna nastupujeme, mě nezajímá."

Vrátil jsi se do zápasů po druhém zranění v sezóně. Jak se cítíš?
"Před zápasem v Liberci jsem byl plný očekávání . Jednak jsem byl zvědav, jak budu hrát bez košíku a pak, jak vydrží noha. Musím říci, že s pusou bylo všechno v pořádku, ale noha mě bolela. Říkal jsem si, že asi budu muset zase vynechat, ale v dalších dnech to bylo lepší a koleno si postupně na zápasovou zátěž zvyklo. Teď ještě musí dohnat zdravou nohu, pořád je o něco slabší. Ale už mě to nijak nelimituje."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama