Radek Bělohlav: Fyzička byla problém

3. ledna 2007 v 19:00 | www.hcrabatkladno.cz
Po vážném zranění kolena dlouho nehrál a určitě nečekal, že se na extraligový led vrátí v kladenském dresu. Útočník RADEK BĚLOHLAV navíc v Kladně prodloužil hostování o další měsíc, a tak se stane, že v neděli vyjede na jihu Čech proti svým Českým Budějovicím.

Předtím se ale bude snažit přispět k bodům proti Slavii. Rád by s Kladnem udělal v extralize výsledek, i proto se rozhodl pokračovat. "Určitě jsem rád, že tady mohu pokračovat. Kdybych nechtěl, tak bych se vrátil. Doufám, že tady můžeme něco dokázat." Po víc než půlroční pauze nebylo pro zkušeného útočníka jednoduché naskočit do rozjeté sezóny. "Byl to pro mě velký skok. Nepřepokládal jsem, že to půjde tak rychle. Hlavně jsem už dohnal fyzičku a řekl bych, že každý den je lepší. Kondice pro mě byla po návratu hlavním problémem," vrací se o měsíc a kousek zpátky, kdy se vracel jako kladenská posila na led. "Po prvních čtyřech, pěti zápasech jsem měl krizi. Pak mně ale pomohla přestávka a teď už je to lepší."
Bělohlav_Radek_2
Mistr světa z roku 1996 poznal zblízka čtvrtý český klub. Kromě mateřských Českých Budějovic hrál také ve Vsetíně a za Spartu. Před třemi lety se vrátil domů a v Českých Budějovicích pracoval v době zranění také jako manažer. Srovnávat s Kladnem ale nechce. "Nejde to úplně srovnávat. Každý klub má svůj systém a úplně jiný mančaft. Musím se přizpůsobit tam, kde hraji."

Nedělní duel v Budvar Aréně by snad raději z rozpisu soutěže vymazal. Nemůže to být pro Bělohlava normální zápas proti Českým Budějovicím. Ale bere to jako profík. "Dokážu si to představit, takový je hokejový život. Je mi to sice trošku proti srsti, protože v Budějovicích jsme něco budovali, ale situace se vyvinula takhle. Bude to v pohodě."

Co kdyby však Kladno postoupilo do play-off a v něm narazilo právě na Turka a spol.? To si Bělohlav raději nepředstavuje, ale o postupu Kladna mezi desítku nejlepších pochybovat nehodlá. "Musíme udělat sérii a tím pádem bodovat i venku. Minimálně na deváté nebo desáté místo bychom se měli dostat."

Zatím se ale výsledky na hřištích soupeřů nelepší. "Chybí maličkosti. I tohle mužstvo se pořád učí. Už dostáváme méně gólů, dát je umíme. Musíme ještě zapracovat na tom, abychom byli méně vylučovaní a inkasovali méně v oslabení. Pak snad přivezeme i body z venku. Ty jsou důležité," hodnotí Radek Bělohlav.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama