Martin Ševc: Rozjezd jsem měl slabší

16. ledna 2007 v 15:47 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_3008.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V letošní sezóně se rozjížděl pomaleji, ale teď už MARTIN ŠEVC nechybí mezi nejlepšími obránci celé extraligy. A myslí na to, že s Kladnem postoupí do play-off. Rád by to podpořil i body z cizích hřišť.

Týden se v extralize nehrálo. Není to pro Kladno škoda, když se mu v posledních zápasech tak dařilo?
"Je pravda, že nás v letošní sezóně tyhle delší pauzy zatím pokaždé rozhodily. Tak doufám, že to tentokrát nebude platit."

Jak se osobně cítíš?
"Teď určitě dobře. Výborně jsme potrénovali a zároveň si i odpočinuli, vhod přišly dva dny volna. Jsem v pohodě."

Věří si Kladno na Znojmo?
"Určitě. Bylo by špatné, kdybychom si nevěřili. Uhráli jsme důležitý zápas v Litvínově a teď nás čeká další takový se Znojmem."

I se svými výkony musíš být asi teď spokojenější než v podzimní části extraligy?
"Začátek sezóny z mé strany určitě nebyl v pořádku. Až tak od konce října nebo začátku listopadu se to zlepšilo a dostal jsem se do normálu. Ale v úvodu to bylo z mojí strany hrozný, abych řekl pravdu."

Čím to bylo? Přemýšlel jsi o tom?
"Vůbec nevím, sám jsem to nechápal, čím to je. Možná ale tím, že jsem měl minulou sezónu hodně dlouhou a začal trénovat až později. Na to jsem nebyl dřív zvyklý. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem hrál špatně."

Mezi obránci celé soutěže jsi teď nejlepším střelcem. Sleduješ tohle hodnocení?
"Abych řekl pravdu, tak to ani nevím. Že mám dost gólů, to vím, všiml jsem si, že jich mám dokonce víc než přihrávek, což u obránce není obvyklé. Na beka mám jenom čtyři nahrávky, což nevypadá zrovna dobře."

Patříš do úspěšné kladenské přesilovkové formace. Tam se asi hraje dobře, že?
"Už hrajeme takhle druhou sezónu, teď se přidal Kalič, který tam jako technický hráč vyloženě zapadl. S Patýsem a s Prochym si tam seděj, je to určitě dobrý."

Také jsi nejtrestanějším kladenským hráčem a mezi deseti zlými muži extraligy...
"To vím, vím. Dostal jsem asi pět desítek, převážně za protesty. Proto mám tolik trestných minut."

S rozhodčími nejsi zrovna kamarád?
"Jsem horká hlava, nedokážu krotit emoce. Mrzí mě to hned poté, co usednu na trestnou lavici. Sedět tam dvanáct minut v kuse, to je hrůza. Člověk si to hned uvědomí, ale už je pozdě."

A pozná to pak ještě při pokutách?
"Tak to je jasné, že pokuty mě neminou. Ale na hřišti na nějakou pokutu nemyslím, to mě nenapadne."

Teď se snažíš vyhnout diskusím se sudími rychlým úprkem na trestnou lavici v případě vyloučení, že?
"Radši jo, je to tak lepší."

Co reprezentace. Nemrzí tě, že jsi nedostal pozvánku a čekáš, že teď třeba přijde?
"To není ani tak otázka pro mě. Je to určitě čest hrát za národní mužstvo, ale že bych si dělal ambice hrát třeba na mistrovství světa, to těžko. Možná bych mohl jet na nějaký podnik Euro Hockey Tour, ale to je tak všechno. Trenéři pak dávají přednost hráčům z NHL a ani se nedivím. Po posledních výsledcích na Euro Hockey Tour ..."

Zpátky ke Kladnu. Čekají důležité zápasy poslední čtvrtiny základní části soutěže. A podle zkušeností z předcházejících sezón by mělo stačit k postupu do play-off vyhrát všechna domácí utkání. Počítáte to v kabině taky tak? "Kdyby to takhle vyšlo, nebylo by to špatné. Že bychom doma vyhrávali a něco ještě urvali venku. Ale nemůžeme spoléhat na to, že vyhrajeme doma. Musíme se snažit i o body venku, to je jasné."

Hraje se třeba tobě osobně v domácím prostředí lépe než na cizích hřištích. Rozdíly ve výsledcích Kladna doma a venku jsou poměrně značné?
"Abych řekl pravdu, tak mě je to jedno. Domácí zápas má výhodu v tom, že nemusíme nikam cestovat, je to pohodlnější. Ale jinak v tom velký rozdíl nevidím."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama