Martin Ševc: Musím se zlepšit v defenzivních činnostech

24. ledna 2007 v 21:19 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_3008.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V divácky fantastickém utkání byl Martin ŠEVC jednou z hlavních hvězd. Dal čistý hattrick, což je na obránce skutečně pozoruhodný počin. A poznal, že v hokeji je to jako na houpačce. Jednou dole, podruhé nahoře. Vždyť to není tak dávno, co byl po nepovedeném utkání se Znojmem pod palbou kritiky.

Parádní výkon v úchvatném zápase. Hodně ti zvedl náladu?
"Určitě je mi líp, ale pořád jsem ze sebe tak trochu rozladěnej. Defenzivní část ode mě pořád není dobrá, představoval bych si ji trochu jinak."

Jak?
"Kolikrát zbytečně zazmatkuji a udělám hrozné komplikace. Kolikrát mě obejde protihráč v souboji jeden na jednoho, což by se nám obráncům stávat nemělo."

Proti Spartě jste ale v závěru hru v obraně zjednodušili a zvládli. Je právě tohle recept?
"Ano, v takových chvílích je to hlavně o jednoduchosti a účelnosti. Když není šance hrát s pukem, je potřeba ho dostat co nejrychleji do středního pásma, to je základ."

Upřímně, jak moc jsi věřil za stavu 0:3 ve druhé třetině v obrat k lepšímu?
"Bylo by špatné, kdybychom v polovině zápasu nevěřili. Za sebe mohu říci, že jsem věřil, že když dáme gól, můžeme to ještě zlomit."

Jak ti bylo na trestné lavici při téměř čtyřminutové přesilovce Sparty pět na tři?
"Byla to strašná muka, hrozně dlouhá doba. Naštěstí jsme dostali jenom jeden gól, to nám psychicky potom taky pomohlo."

Dal jsi tři góly, čistý hattrick. To se obráncům nestává často a i pro tebe je to jistě jeden z vrcholů kariéry?
"Určitě. Snad nikdy v životě jsem tři góly v jednom zápase nedal a navíc čistý hattrick za sebou. Je to také hodně o štěstí. Jsem samozřejmě rád, že to takhle dopadlo."

Obratem ve skóre proti Spartě jste odčinili podobný výpadek ze Slavie, kde jste třígólový náskok ztratili. Takové vítězství teď určitě hodně zvedne náladu a pohodu v týmu?
"Samozřejmě, ale nesmíme to zase moc přehánět. Jedeme teď do Zlína, který šlape, taky vyhrál v Pardubicích, je na tom dobře. Musíme se snažit tam hrát zase dobře zezadu a disciplinovaně, být co nejméně vylučovaní, protože přesilovky Zlín umí."

Nicméně i Kladno ukázalo v Litvínově a v Pardubicích, že nemusí na cizím ledě jenom prohrávat. I ve Zlíně si můžete věřit?
"Do Litvínova a do Pardubic jsme jeli vyloženě bránit a čekat na brejky, což se povedlo. A ukázalo se tak, že někdy to i umíme. Ale mockrát jsme to zatím nepřevedli. Nevím, čím to je. Kdybychom to věděli, byli bychom v tabulce výš. Kolikrát děláme vzadu hrozné kotrmelce a zbytečně připravujeme soupeřům šance."

A se silami jste na tom dobře?
"Po takovém zápase jako byl ten se Spartou síly neubývají."

Se Spartou jste vyhráli všechny zápasy v sezóně. Je vaším nejoblíbenějším soupeřem?
"Spíš bych řekl, že Kladno je nejneoblíbenějším soupeřem Sparty."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama