Jiří Kuchler: Zopakovat soustředěný výkon

22. ledna 2007 v 14:07 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/hraci/477.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Kladno zlomilo prokletí zápasů na cizích hřištích. Výrazně k tomu přispěl útočník Jiří KUCHLER, který dal vítězné góly v Litvínově i v Pardubicích. "Je pěkné, že jsem dal góly, ale hlavní je, že jsme dokázali dvakrát za sebou vyhrát venku. A ještě důležitější bude, abychom potvrdili tahle vítězství v domácích zápasech, když napoprvé proti Znojmu se nám to nepovedlo," uvedl před nedělním zápasem s Vítkovicemi autor šesti kladenských gólů v letošní sezóně.

Cenné výhry z posledních zápasů na ledě soupeřů byly překvapivé především proto, že předtím se venku Kladnu nedařilo. Navíc v Litvínově se hrálo o hodně a z Pardubic vozí body málokdo. I pro Kuchlera byly body z pardubické arény nečekané. "Musely překvapit každého. Ale jeli jsme do Pardubic s tím, že nemáme co ztratit a možná, že jsme se na zápas víc soustředili než třeba předtím doma se Znojmem," vrací se k poslednímu úspěšnému vystoupení na soupeřově ledě. Kladno hrálo v Pardubicích výborně dozadu, což ve většině předcházejících zápasech také neplatilo. "Nijak zvlášť jsme se na to ale nepřipravovali, spíš bych řekl, že jsme si to tak nějak uvědomili. Že to prostě jinak nejde. Zvlášť v Pardubicích. Jakmile tam domácí dají rychlý gól, je těžké s nimi hrát. Ale naopak, když se jim hned nepodaří dostat se do vedení, znejistí a znervózní. A tak to bylo i v pátečním zápase," říká devětadvacetiletý útočník.

Že zlepšená obranná hra vydrží Kladnu i v dalších zápasech, to si přeje samozřejmě nejenom Jiří Kuchler. "Nemůže spoléhat na to, že soupeře pokaždé přestřílíme," připomíná a opakuje to, co už naznačil: "Musíme teď porazit Vítkovice. Je to dvojnásobně důležitý zápas. Vítkovice mají stejně bodů jako my a pak musíme potvrdit body z Pardubic. Nesmí se nám stát to, co proti Znojmu."

V zápase s Orli nedokázali Kuchler a spol. potvrdit výhru z Litvínova a gólem v poslední vteřině přišli i o remízu. A to by je v konečném počítání bodů mohlo hodně mrzet. "V závěru zápasů jsme ztratili víc bodů, nejenom proti Znojmu. Je to pochopitelně velká škoda. Ale o tom teď nesmíme přemýšlet. Se Znojmem jsme situaci možná trošku podcenili a mysleli si, že to půjde samo," říká Kuchler. Proti Vítkovicím ani Spartě se to prý nestane. "Vítkovice jsou rozjeté, mají fazónu. A šikovné útočníky Hubáčka, Irgla a Jirku Burgera," připomíná jména soupeřových hvězd. Tu poslední zná dobře. S Jiřím Burgerem prožil v mládí hodně. "Chodili jsme spolu do školy, jsme kamarádi a samozřejmě se dodnes vídáme, když není sezóna."

Dva dny po Vítkovicích přijede do Kladna Sparta a to je pro náš celek v letošní sezóně sympatický soupeř. "Zatím se nám na Spartu daří, tak doufejme, že to vydrží. Jsou to s ní jiné zápasy. Přijde víc lidí, je zajímavější atmosféra. Snad toho využijeme."

Ani případné výhry v zápasech s Vítkovicemi a se Spartou by ale ještě Kladno do play-off definitivně neposunuly. "To ne, pak bude chybět snad ještě osm dalších utkání. Takže i opačně. Pokud bychom neuspěli, nebyli bychom ze hry venku, ale bylo by to složitější," uvědomuje si Jiří Kuchler.

V letošní sezóně dal šest gólů a přidal dvě asistence. Po dlouhé době nastupuje v nejvyšší soutěži pravidelně, ale o spokojenosti ještě mluvit nechce. "Ta souvisí s tím, jestli postoupíme do play-off nebo ne. Hraji dost, s tím jsem spokojený. Ovšem, pokud by se nám nepovedlo play-off, bylo by to k ničemu,"uzavírá střelec důležitých kladenských gólů v posledních zápasech.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama