Pavel Patera: Chci v Kladně pokračovat

22. prosince 2006 v 11:00 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_2949.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V loňské sezóně poznal první vážnější zranění v kariéře, ale letošní mu zatím vychází parádně. Kapitán mužstva PAVEL PATERA boduje téměř v každém zápase za góly či nahrávky, především jeho spolupráce s Martinem Procházkou je pro fanoušky pořád pěkným pokoukáním. Není divu, že si s jednou z hrajících legend českého hokeje dal nedávno dostaveníčko i reprezentační trenér Hadamczik. A důležitá informace pro kladenské fanoušky: olympijský vítěz a čtyřnásobný mistr světa začal s Kladnem jednat o prodloužení smlouvy, která mu končí po letošní sezóně.

O pětatřicetiletého centra je pořád velký zájem v mnoha klubech, ale Patera potvrdil, že jeho prioritou zůstává i v dalších letech Kladno. "Končí mi smlouva. Dovedu si představit, že bych hrál ještě někde jinde, ale nejraději bych ukončil kariéru tady v Kladně. Zájem ale musí být oboustranný, to je jasné. Nějaké náznaky už byly, doufám, že se dohodneme a budu v Kladně pokračovat."

Pro fanoušky je to vynikající zpráva i proto, že Pavel Patera se v kladenském týmu znovu sešel se svým letitým spoluhráčem Martinem Procházkou. Dokázali spolu v hokeji velké věci, téměř všechny úspěchy získali společně a i teď v Kladně předvádějí, že z báječné spolupráce nic neztrácejí ani s přibývajícími léty. "Teď už je to hlavně o zkušenostech, moc dalšího už nenatrénujeme a nevymyslíme. Ale samozřejmě, že to není jenom spolupráce nás dvou, ale celé pětky. Výborně k nám zapadl Jarda Kalla, máme za sebou výborné beky. Ve dvou se to utáhnout nedá," říká na toto téma Patera.

Slavná kladenská dvojice P+P má velký podíl na tom, že RABAT je v extralize nejlépe střílejícím týmem, k čemuž pomáhají i skvěle zvládnuté přesilovky. "V přesilovkách je u nás důležité, že hrajeme čtyři útočníci a jen jeden obránce, že si takhle dokážeme vyhovět, dát křížnou nahrávku. Když to hraje pět hokejově chytrých a technických hráčů, je to jednodušší."

Není náhoda, že Patera, Kalla i Procházka, jsou mezi nejlepšími v bodování celé extraligy. Důležitější a v tuto chvíli ne tak příjemný pohled je pro Pateru na tabulku celé extraligy, kde patří Kladnu stále až 11. místo. "Produktivita je ovlivněná tím, že zrušili druhé nahrávky. Skoro vůbec ji proto nesleduji, je to nespravedlivé. S Kladnem jsme na jedenáctém místě a potřebujeme se dostat minimálně o stupínek výš, aby byla sezóna úspěšná. Ani šesté místo ještě není tolik vzdálené, ale musíme jít krok po kroku a hlavně udělat nějakou šňůru vítězných zápasů, tří, čtyř, abychom se tam dostali," přeje si kladenský kapitán.

I přesto, že byly zrušeny druhé nahrávky, má Patera zaděláno na nejlepší sezónu v bodování po návratu do extraligy. Pomohl tomu i nový trend v rozhodování zápasů, který nabízí daleko víc přesilovek. "Samozřejmě, že pro technické hráče je to lepší, když je víc přesilovek, mohou tam uplatnit své přednosti a dovednosti. Pomohlo to i mně. Ale teď mi přijde, že už se to zase nějak srovnává s pískáním jako to bylo dřív," všímá si Patera. "Třeba poslední zápas v Karlových Varech byl takový, že už se zase nevylučovalo a hrál se hokej jako dřív. Doufám, že to byla jenom výjimka."

Pavel Patera také potvrdil, že se během nedávné přestávky sešel s reprezentačním trenérem Aloisem Hadamczikem a mluvili spolu o možném Paterově návratu do národního týmu. "Určitou domluvu máme. Turnaje Euro Hockey Tour jsou pro mě zbytečné. V pětatřiceti letech potřebuji spíš načerpat síly na další zápasovou sérii, orazit si a potrénovat. Domluvili jsme se, že když budu mít výkonnost, jel bych na závěrečné soustředění reprezentace před mistrovstvím světa."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama