Michal Havel si letos v Kladně libuje

2. prosince 2006 v 16:45 | www.hcrabatkladno.cz
Havel_Michal
S jedenácti góly je po devětadvaceti zápasech druhým nejlepším kladenským střelcem. MICHAL HAVEL prožívá jednu z nejpovedenějších sezón v kariéře. Pro něj je to o to důležitější, že mu na konci letošního ročníku končí v Kladně smlouva.

Poslední zápasy nedopadly výsledkově dobře, ale doma jste proti Pardubicím znovu ukázali sílu. Domácí prostředí je letos velkou kladenskou výhodou?
"Jsme rádi, že se nám v domácím prostředí většinou daří. Ze začátku soutěže to tak nebylo. Byli jsme v takovém útlumu."

V poslední době se muselo mužstvo obejít bez několika opor. Ale oslabení poměrně zvládlo a zvládá?
"Samozřejmě, že jsme oslabení, ale když jdeme na led i bez některých důležitých hráčů, jsme pořád mužstvo, které bojuje a je schopné hrát. Kvalitních hráčů je tady pořád dost. Někdy nám pomůže i štěstí."

Nepřipomenete si občas loňskou sezónu, kterou zranění a nemoci doslova azdily?
"Doufejme, že se to nebude opakovat. Nepřipouštíme si to. Nikdo, kromě Horny a Hluchého nemá dlouhodobé zranění, byly to spíš nemoci, co nás oslabovalo. U Horniče je to velká škoda, ale bohužel, k hokeji zranění patří. S tím se nedá nic dělat."

Ani tobě se zdravotní potíže v uplynulých letech nevyhnuly ....
"Minulou sezónu už jsem měl dobrou. Předminulou jsem marodil s kolenem a čtyři roky předtím mě zlobilo druhé koleno. Už jsem si snad kolena odbyl. Ale je důležité, aby byli zdraví i ostatní."

Je to letos zatím tvá nejlepší sezóna?
"Neřekl bych nejlepší. Když jsem sem přišel, tak jsem také docela hrál. Prožívám teď celkově dobré období, o tom už jsme letos mluvili, daří se mi nejenom v hokeji. Jsem samozřejmě rád, že dávám góly. Ale nepřeceňuji to. V první sezóně v Kladně jsem také nějaké body udělal a hrával jsem přesilovky. Teď jsem dvě poslední sezóny moc nehrál, ale nijak toho nelituji. Dostávám důvěru od trenérů, jsem spokojený."

Hraješ dobře a hraješ vlastně i o další smlouvu, že ano?
"Samozřejmě, že je to důležité a před sezónou jsem si to říkal. Ale nijak zvlášť na to nemyslím. Je mi třicet let a kdybych nepodepsal tady, tak doufám, že bych podepsal někde jinde. Ale když se domluvím na dobrých podmínkách v Kladně, budu rád."

Kladno nastřílelo nejvíc gólů ze všech mužstev a také jich nejvíc dostalo. Ve srovnání s první čtvrtinou soutěže hraje daleko líp. Nebýt nezvládnutých koncovek na Slavii a s Českými Budějovicemi, bylo by v pohodě. V čem se zlepšilo?
"Zlom přišel po prohraném domácím zápase s Vítkovicemi. Řekli jsme si, že musíme přístup na zápas trošku změnit, hlavně při utkáních venku. Tam jsme byli trošku takoví kašpárci, že si na nás všichni smlsli. Vzali si od nás lehce body. Starší kluci něco řekli v kabině a myslím si, že to zabralo. Třeba Patýs s Prochym mají určité slovo a od té doby je přístup hráčů lepší. I při tréninku i při zápase. Předtím to bylo takové skeptické. Jeli jsme ven s tím, že to možná přijde. A dostali jsme dva góly a bylo po nás. Zlepšilo se to už ve Zlíně, kde jsme sice ještě prohráli 4:5, ale už to bylo to Kladno, které jsem tady dřív zažíval. Bojovalo se úplně jinak. Ale nechci to přeceňovat, soutěž je strašně vyrovnaná. Vítězství doma za tři body jsou strašně důležitá, venku to chce sbírat aspoň po bodu."

Díky tomu, že chodíš na přesilovky, patříš mezi ty vytíženější hráče mužstva. Jak je to s únavou?
"Dost dobré je, že hrajeme na čtyři lajny. Že se i čtvrtá lajna třeba jenom na chvíli na ledě otočí a každému to pomůže, že si může odpočinout. Když se pak přesilovky nakupí, tak je to náročnější. Ale při zápase na to člověk nemyslí. Až potom je unavený. A nejhorší to je, když se prohraje. To hodně bolí. Když se vyhrává, tak na to člověk nemyslí."

Výsledky hrají v psychice hráčů obrovskou roli. Při tak nabitém programu musí být v případě série porážek asi dost hustá atmosféra?
"To je pak určitě hodně špatné. Vidíme se každý den. A když se nedaří, chodí člověk bez nálady, nevěří si. Prohraje doma a hned jede jinam s tím, že zase rupne. Takové zápasy jako s Pardubicemi nám ohromně pomáhají i psychicky, jsou povzbuzením do dalších bojů."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TOMAS ICHA TOMAS ICHA | E-mail | 5. března 2007 v 19:01 | Reagovat

ČAU MÍŠO PÍŠU TI JESTLY BYS PODEPSAL KARTIČKY

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama