Diviš bere Kladno jako odměnu

13. prosince 2006 v 14:32 | www.hcrabatkladno.cz
Diviš_Richard

Před sezónou vůbec nepočítal s tím, že by se dostal do extraligového kádru Kladna. V poslední době ale nastupuje RICHARD DIVIŠ pravidelně a už dal i první dva extraligové góly. Nijak mu to ale do hlavy neleze. Pořád jezdí rád i do Hradce Králové, kde stejně jako v předchozích dvou sezónách bojuje v první lize.

Hradec Králové není pro mladého kladenského útočníka neznámý klub. Naopak, právě v něm dělal první vetš hokejové kroky. "V páté a v šesté třídě jsem byl ještě v Hradci Králové, měli jsme tam docela silný ročník. Na mistrovství republiky jsme skončili čtvrtí a druzí. Ale pak se začal hokej v Hradci trošku rozpadat, věděli jsme, že musíme odejít. Dostal jsem se v sedmé třídě do Kladna a od té doby jsem tady s výjimkou deváté třídy, kdy jsem hrál ve Slavii. Prošel jsem si tady úplně všechno, bydlel na internátě a teď máme s Markem Trončínským napůl byt. Vyhovuje mi to perfektně," probírá se svojí hokejovou kariérou.

Kontakty s královehradeckým hokejem udržuje rodák z nedalekého Trutnova dodnes velice úzké a v posledních třech sezónách je platným hráčem jeho prvního mužstva. "Před dvěma lety jsem dostal šanci jít do Hradce na konec sezóny. Odehrál jsem tam pět zápasů a play-off proti Chomutovu. A i když jsme vypadli, asi se mnou byli spokojení, protože mě chtěli udržet. A v loňské sezóně jsem měl z Kladna do Hradce hostování a mohl jsem tam nastupovat. Pak se ale v Hradci změnil trenér, přišel pan Jeřábek a moc mě nestavěl. A tak jsem hrál i za hradecké juniory. Ale když už jsem měl hrát za jenom juniory, tak bylo pro mě samozřejmě lepší, aby to bylo v Kladně. Tak jsem se na konci sezóny z hostování vrátil a byl u toho, když jsme vyhráli titul," vzpomíná na loňský rok.

Musel to být pro Richarda Diviše v loňském hokejovém roce pořádný zápřah, když stačil nastupovat prakticky za čtyři týmy. "V áčku Kladna jsem ale odehrál jenom dva zápasy, v Pardubicích a úplně na konci sezóny poslední zápas v Plzni. V Hradci jsem chtěl hrát za áčko, ale když jsem pak pod Jeřábkem nedostával šanci, tak jsem chtěl hrát aspoň za juniory. Tak jsem tam do vánoc odehrál asi deset zápasů a po novém roce dohrával už v Kladně v juniorech. To byla paráda."

Právě kladenské angažmá v extralize je pro jedenadvacetiletého Diviše velkým přáním. "Jsem v Kladně odmalička, chci se tady ukázat. Je to můj sen, hrát tady pravidelně extraligu. Zadařilo se nám a spousta kluků ročníku 1988 odešla na draft do zámoří. A já díky tomu dostal šanci v áčku. Přitom mám pořád střídavý start do Hradec. Teď, když jsou někteří kluci zranění, tak hraji v Kladně pravidelně a zkouším chytit nabídnutou šanci. Jinak se chci prosadit i v Hradci, kde je má role v týmu přece jenom jiná."

V letošní sezóně sehrál Diviš v barvách Hradce Králové zatím osmnáct zápasů a chce přidat i další. "Hradec je pro mě pořád důležitý. Chtěl bych se tam letos prosadit a dokázat, že mám i na extraligu. Chci, aby bylo znát, že tam jedu jako kluk z Kladna, který hraje extraligu, jako posila. V Kladně jsem do toho všeho skočil trošku po hlavě a musím na sobě ještě hodně pracovat, abych se přiblížil těm klukům, co jsou tady. V Kladně mám zápasy v podstatě za odměnu. Nastupuji tady ve čtvrté lajně, je to na mě pořád ještě dost rychlé, jsem z toho tak trochu vykulenej. Kdežto v Hradci hraji i v první lajně a to je pro mě jako pro mladého kluka něco. Můžu tam občas něco udělat." Navíc se mužstvu z východních Čech v první lize aý nečekaně daří. A tak ani Diviš neskrývá vysoké ambice. "V Hradci je mužstvo třetí rok pohromadě, povedl se nám perfektně vstup do sezóny. Už loni se mi tam vydařilo skvěle play-off a letos to chceme dotáhnout co nejdál. Když jsem tam přišel před dvěma lety, vypadli jsme v prvním kole play-off s Chomutovem. Loni jsme vyřadili Jihlavu a byli v semifinále, letos chceme do finále. Je to velká výzva."

Ale je tu i Kladno, kde si zlepšenými výkony říká Diviš o stálé místo. "Je to pro mě takový malý šok. Krásný. V létě jsem s tím vůbec nepočítal, že bych se mohl do Kladna dostat. Nebyl jsem ani v letní přípravě s Kladnem. Hradec mi nabídl smlouvu, odešel jsem tam. Pak ale zmizeli mladí hráči z Kladna do Ameriky a mně se naskytla možnost. Snad jsem se k ní postavil čelem, odehrál pár zápasů, připsal jsem si i první góly v extralize, takže pro mě osobně zatím parádní sezóna," popisuje nadšeně. A není ani zklamaný z toho, že doma nemá puk za první gól v extralize. "To bylo v Třinci a nebyl to snad ani můj gól. Petr Jaroš mě trefil do nohy a od ní se odrazil puk do sítě, taková halus. A než jsem si stačil puk vzít, tak dal Kudrna dvoustý gól v extralize a vzal si ho on. Ale já nic takového stejně nesbírám," konstatuje smířeně Richard Diviš.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama