Bílek si spravil chuť zase na Zlínu

11. prosince 2006 v 19:13 | www.hcrabatkladno.cz
Obrázek “http://www.hcrabatkladno.cz/images/multimedia/lores_2947.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.V prvním vzájemném utkání letošní sezóny dal Zlínu na kladenském ledě tři góly, v dalším přidal před pár dny dva. Útočník VÍTĚZSLAV BÍLEK se stává specialistou na Hamé. Ale hlavně je rád, že se chytil, protože v poslední době se mu nedařilo tak, jak si představoval.

Když mu po pátečním zápase se Zlínem řekli, že ho trenér Müller označil za nejlepšího hráče zápasu, mladý útočník pookřál. "Každopádně děkuji trenérovi. Dali jsme do zápasu maximum, jsem rád, že nám to vyšlo jako mužstvu. V duchu jsem myslel na hattrick, ale to není důležité. Rozhodující jsou body pro tým."

Že se mu daří střelecky zrovna proti zlínskému mužstvu, Bílek nijak zvlášť neřeší. "Nevím, čím to je. Spíš je to náhoda, že mi to sedne zrovna proti Zlínu. Pár zápasů jsem teď v poslední době měl útlum, moc se mi nedařilo. Jsem rád, že se postupně zase dávám dohromady. Snad to bude lepší."

Kladno předvádí v letošní sezóně divácky velice atraktivní hru. Je nejlépe střílejícím týmem soutěže a zároveň i mužstvem, které dostalo nejvíc gólů. Třetí nejlepší kladenský střelec k tomu říká. "Je to pěkné, že dáváme tolik gólů, ale zase na druhou stranu jich hodně dostáváme. Jsme spíš útočné mužstvo a říkáme si, že musíme hrát líp taky dozadu. Musíme vycházet z dobré obrany, pak góly i dáme."

Kladenskou specialitou byly v poslední době také nezvládnuté závěry zápasů, v nichž Bílek a spol. ztratili zbytečně několikrát body. "Nevím, jestli je to spíš slabší koncentrace, podcenění nebo něco jiného. Těžko říct. Ale měli bychom tohle určitě zlepšit."

Bohatší gólová úroda v zápasech těší nejenom diváky, ale také střelce. Bílek dal v letošní sezóně už dvanáct gólů a je třetím nejlepším kladenským kanonýrem. "Góly padají hlavně proto, že je hodně vyloučených. Přesilovky dělají hodně. A my máme fakt výbornou první přesilovkovou lajnu. Patera s Procházkou a Kallou si to umějí dát, vědí o sobě. Dokážou vstřelit skoro z každé přesilovky gól a to je pro mužstvo obrovské plus."

Také před minulou reprezentační pauzou se Kladnu dařilo, a tak není divu, že Bílek by raději pokračoval v dalších zápasech, které šly v poslední době rychle za sebou. "Když budu mluvit sám za sebe, tak necítím žádnou velkou únavu, že bych potřeboval nějak extra odpočívat,ů uzavřel třiadvacetiletý útočník.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama