Vrátí se Petr Tatíček do Kladna?

18. října 2006 v 20:11 | www.hcrabatkladno.cz

Útočník Petr Tatíček se po pěti letech v zámoří vrátil do Kladna. V úterý dopoledne se zapojil do tréninku "A" mužstva, ale to ještě neznamená, že ve svém mateřském klubu zůstane.

"Agenti mu shánějí angažmá v Evropě a také ještě nevíme, jak na tom výkonnostně je," uvedl na téma Tatíčkova působení v týmu generální manažer RABATU Otakar Černý.

Sám hráč také první den po návratu do rodné vlasti neměl tušení, kam povedou jeho další hokejové kroky. "Vůbec nevím, řeší to můj agent Henyš. Ve hře je Kladno i cizina. Abych byl upřímný, ještě bych dal přednost zahraničí," řekl Tatíček.

V zámoří vydržel pět sezón. První dvě strávil v juniorské soutěži, další tři pak na farmách. Do NHL zasáhl třikrát v dresu Floridy v loňské sezóně. Jinak ale pořádnou šanci nedostal. "Chtěl jsem to ještě zkusit, ale brzo jsem poznal, že to moc velkou cenu nemá. V Americe to není jenom o tom, jak člověk hraje, aby se dostal nahoru. Za celou dobu svého působení tam jsem nenašel nějakou logiku v tom, jakým způsobem, podle jakých kritérií si mužstva NHL hráče z farmy berou. Letos jsem dal v prvních čtyřech zápasech tři góly, ale bylo mi jasné, že šanci v NHL nedostanu," vysvětluje svůj konec v zámoří kladenský odchovanec. Nemusí to být ale konec definitivní, dovede si představit, že by to v NHL ještě zkusil. "Proč ne. Ale při návratu bych bral asi už jen jednocestnou smlouvu."

Do Ameriky odešel Petr Tatíček v roce 2001, když předtím odehrál za Kladno v extralize tři utkání. Každé léto se přitom na domovský zimní stadion vracel a připravoval se s ostatními kladenskými krajánky na novou sezónu. V úterý při tréninku s Kladnem to ale bylo jiné, po pěti letech byl s týmem, ve kterém by mohl pokračovat. "Měl jsem po dlouhé době z trénování radost, bylo to dobré. Byl jsem na ledě po týdnu a myslím, že to šlo. Jsem rád, že jsem se domluvil s Kladnem a mohu s ním trénovat, i když není jisté, jestli za něj budu hrát. Ale možné to je, Kladno je ve hře," uvedl po prvním tréninku nedávno třiadvacetiletý centr.

Kladenští si chtějí také otestovat jeho současnou formu, která je podle Tatíčka na solidní úrovni. "Už jsem říkal, že první zápasy nové sezóny mi v zámoří vyšly. Cítím se fakt dobře i proto, že jsem měl po dlouhé době dobrou letní přípravu. To v předešlých letech kvůli zraněním neplatilo. Jsem na tom fyzicky určitě nejlíp za poslední tři roky," uklidňuje případné zájemce, nejen ty z Kladna. A neobává se ani změn, který přinese evropský hokej. "Pravda, hraje se tu úplně jinak než v zámoří, ale zase tak dlouho jsem pryč nebyl. Jenom pět let, to předtím jsem tady přece hrál daleko déle," těší se na novou výzvu Petr Tatíček. Nebylo by špatné, kdyby byla kladenská.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama