Kniha k výročí 80.let Kladenského hokeje

20. září 2006 v 16:44 | Josef Jágr a Miroslav Oliverus
Kniha "Kladno hokejové" autorů Josefa Jágra a Miroslava Oliveria podrobně mapuje 80 let hokeje na Kladensku.
Toto unikátní dílo, které financovala kladenská radnice (Statutární město Kladno), pro čtenáře atraktivní formou komplexně představuje vývoj hokeje v Kladně a okolí od jeho založení v listopadu 1924 do konce sezóny 2003/2004. Věnuje se největším úspěchům kladenského hokeje nebo zdejších hokejistů, a to jak na domácí, tak i zahraniční hokejové scéně. Součástí publikace je i působení kladenských borců v reprezentaci a v prestižních zahraničních soutěžích, zejména kanadsko-americké NHL. Čtenáře jistě zaujmou i zajímavé příběhy či okamžiky z hokejového dění na Kladně i mimo něj, obsáhlý soubor výsledků zápasů a sestav hokejových týmů Kladenska, tabulky soutěží, fotogalerie osobností kladenského hokeje, rozsáhlé statistické údaje, dosud nepublikované fotografie atd.
Kniha "Kladno hokejové" je tvořena více než 640 stránkami, téměř 600 fotografiemi, z toho mnoha barevnými. Prodej rozsáhlého knižního díla, jehož cena je stanovena na 490,- Kč, bude zahájen 8. prosince 2004.
Prodejní místa:
  • informační středisko magistrátu, nám. Starosty Pavla, Kladno
  • informační středisko v Aquaparku, při vstupu do Aquaparku
  • informační centrum při Městské knihovně Kladno, KOKOS, nám. Sítná, Kladno
  • referenční centrum Středočeské vědecké knihovny Kladno, ul. Gen. Klapálka, Kladno
  • pokladny Městského zimního stadionu Kladno při extraligových zápasech

    Ukázka z knihy "Kladno hokejové" - sezona 1925-1926, část HOSK Kladno:
    Kladenské mužstvo trénovalo na malém kluzišti, které se nacházelo ve dvoře sokolovny. Zde však nemohlo uskutečnit žádné oficiální utkání, proto výbor HOSK uzavřel dohodu o zapůjčení cvičiště U Amálky s FPT. Zde následně došlo k vybudování velkého kluziště. Prkna na mantinely byla zakoupena od firmy Kocourek za 210,- Kč. Nejmenovaný příznivec daroval dřevěné branky, do kterých byla zakoupena síť od firmy Udlínek za 80,- Kč. Hokejové hole a puky byly zakoupeny se slevou, poukázanou hokejovým svazem, u firmy Roth v Praze. Fotbalový odbor hokejistům zapůjčil trička, trenýrky, štulpny a chrániče.
Kladno hokejové
Kniha Kladno hokejové.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Libor Šíma Libor Šíma | E-mail | 29. srpna 2008 v 16:44 | Reagovat

dobrý den měl bych zájem o dresík na dobírku.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama