29.8.2005 Exibice HBC KEB Kladno - HC RABAT Kladno 6:5

29. září 2006 v 22:22

KEB Kladno - HC Rabat 6:5

Článek z Kladenského deníku ze dne 29.8.2005

Plný dům! Tak to Městský hokejbalový stadion v Kladně pamatuje jen zřídka. Stovky diváků přilákala do hlediště exhibice, v níž se střetly dva extraligové celky. Jako ryba ve vodě se při ní cítili hokejbalisté KEB Kladno, zatímco jejich sok z hokejového HC Rabat se musel bleskově přeškolit z puku na míček a z bruslí na kecky.
O zrádnosti přerodu se přesvědčili záhy, když Martin Procházka v očekávání skluzu neustál své postavení a skoro po hlavě se řítil na mantinel. Naštěstí se nic nestalo a tato epizoda zůstala jediným krkolomným okamžikem zápasu.
O výsledek v něm sice nešlo, přesto ho prozdradíme. Zadrženě hrající hokejbalisté vyhráli 6:5, když rozhodli už v úvodu utkání, kdy nezorientovanému soupeři nastříleli čtyři branky při jedné inkasované. "Byla to jen exhibice, hlavně že nakonec byli všichni spokojeni," omezil své hodnocení trenér KEBu Jiří Adamec.
V posledních vteřinách však měl v klasickém přečíslení na hokejce vyrovnání Martin Frolík. Na reprezentanta Jaroslava Procházku, jenž byl společně s Orctem vyhlášen nejlepším hráčem utkání, však nevyzrál. "Asi jsem běžem moc rychle," okomentoval svůj počinek borec, který odmítl remízu. Stejně jako on i většina jeho spoluhráčů se setkala s hokejbalem poprvé, pomineme-li dětská léta při pouličních bojích. "Míček je hrozný, pořád zahýbá," naoko si postěžoval Frolík.
Trošku zpovzdálí sledoval konání svých svěřenců trenér Zdeněk Müller. "Nejvíc mě překvapil Zdeněk Orct, až na pár výjimek to ostatní hráli prvně," stručně zhodnotil výkon Rabatu. Jeho slova rozesmála brankáře Orcta. "No, hlavně abych byl chválený v extralize." Gólmanská jednička už vážněji pak dodala. "Pro brankáře je to hrozná změna v pohybu, přechod je asi pro nás těžší než pro ostatní hráče. Bylo to horší, než jsem čekal".
Krásnou atmosférou a zájmem diváků byl nadšen Josef Zajíc. "Doufám, že se to lidem líbilo. Myslím, že viděli neobvyklou věc, i když nás soupeř hodně šetřil. Postupem času jsme ubrali na už tak volném tempu, protože jsme se o sebe báli," se smíchem na tváři pravil nadmíru spokojený hokejový vůdce, jehož tým vyhrál alespoň penaltový rozstřel poměrem 4:2.
Zda hokejistě ale uslyší na podobnou nabídku i příští rok, nedokážeme zodpovědět. Vlastně ano. "Těžko říct, možná je spíš pozveme na led." Jeho odpověď náramně pobavia hokejbalového kápa Tomáše Rejthara, jenž jako řada jeho spoluhráčů se i na ledě výborně ohání."Alespoň bude větší legrace, když my budeme mít brusle. Doufám, že budou pro změnu oni šetřit nás. Trošku potrénujeme, abychom nebyli k smíchu," řekl a na závěr vyjádřil přání: "Kdyby tak chodili diváci v takové počtu i na naše mistráky."

Branky: Příhoda, Maršner, Kopecký, Belšán, Průša, Novotný - Michael Frolík, Plekanec, Kalla, Horna, Martin Frolík.
Třetiny: 5:2, 0:2, 1:1.

KEB: Procházka - Rejthar, Koláčný, Příhoda, Sikora, Honický, Hrádek, Pospíšil - Belšán, Nedvěd, Hůlka - Voska, Maršner, Kopecký - Průša, Cháma, Ogurčák - Novotný, Šíma, Fery.

Rabat: Orct - Ševc, Hořava, Špelda, Zeman, Kolafa, Evan - Procházka, Huml, Bílek - Michael Frolík, Plekanec, Martin Frolík - Horna, Zajíc, Kalla - Tlustý, Lev, Besser.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama